KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7908318
nr 790 8318
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Akvarell, Gunnar Ruda (1887-1948), stadsgata, signerad 1920, motivets mått: 25x35
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
måndag 12 november 2012
kl 19:36:12